Culturas personal

Abass Al-Ali
Rektor
abass.al-ali@culturagymnasium.se
0766-443 651

Åsa Johansson
Huvudman
asa.johansson@culturagymnasium.se 
0766-443 652

Marianne Gregerheim Jönsson
Studie- och yrkesvägledare
marianne.gregerheim.jonsson@culturagymnasium.se
0766-443 654

Sabina Alm
Administratör
sabina.alm@culturagymnasium.se
0766-443 653 / 042-4000 650

Ninna Wadenius
Skolsköterska
ninna.wadenius@culturagymnasium.se
0766-443 655

Torbjörn Kronlund
Skolkurator
torbjorn.kronlund@culturagymnasium.se
0766-443 655

Christian Berggren
Lärare i Naturkunskap, Biologi, Kemi och Kriminitalteknik
christian.berggren@culturagymnasium.se

Greger Axelsson
Lärare i Matematik och Naturkunskap
greger.axelsson@culturagymnasium.se

Adam Selméus
Lärare i Idrott och Hälsa och Historia
adam.selmeus@culturagymnasium.se

Alice Jalmbo
Lärare i Psykologi, Filosofi, Engelska och Samhällskunskap
alice.jalmbo@culturagymnasium.se

Aldo Lopez Hillbur
Lärare i Historia och Samhällskunskap samt Kriminologi
aldo.lopez.hillbur@culturagymnasium.se

Armend Ismaili
Lärare i Geografi, Samhällskunskap och Svenska
armend.ismaili@culturagymnasium.se

Jonny Sundell
Lärare i Religion, Samhällskunskap, Sociologi samt Filosofi
jonny.sundell@culturagymnasium.se

Christer Schöld
Lärare i Engelska och Musik
christer.schold@culturagymnasium.se

Dennys Perdomo Rouco
Lärare i Spanska
dennys.perdomo.rouco@culturagymnasium.se

Susann Ahlberg
Förstelärare i Svenska och Religion
susann.ahlberg@culturagymnasium.se

Mario Rodriguez
Lärare i Franska
mario.rodriguez@culturagymnasium.se

Gaetano Campidoglio
Lärare i Italienska
gaetano.campidoglio@culturagymnasium.se

Rosemarie Andersson
Lärare i Tyska
rosemarie.andersson@culturagymnasium.se